Andris Kreicburgs – mistrial

Foto: Juris Novads
Braucējs: Andris Kreicburgs
Triks: mistrial

Skeitparks arī Palma de Mallorca

Pirms kāda laiciņa sanāca viesoties Maljorkā (sala pie Spānijas) un, kā jau jebkur dodoties, tika iečekoti arī spoti un vietējie bleidšopi. Vizinoties pa Maljorkas galvaspilsētu Palmu (Palma) tika ievērots veikaliņš ar nosaukumu “Roll and Roll”, skatlogā bija izlikti arī pāris triku skrejriteņi. Nosaukums veikalam daudzsološs, tādēļ tika nolemts, ka jātiek līdz turienei pēc ekskursijas ar autobusu un jāievērtē, ko tur labu pārdod.

Veikals izrādījās vairāk bleidšops nekā skeitšops. Ievērojamu daļu piedāvājuma sastādīja tieši ekstrēmie skrejriteņi un to komplektējošās daļas. Lai arī tur bija dažādi skateboard zīmolu apģērbi un aksesuāri, bija arī ekstrēmās skrituļslidas! Bija USD, Razors, Rollerblade un mūsu pašu zvaigznes Remz Nils Jansons pro. Diemžēl pārdevējs anļgu valodā neko nesaprata, tādēļ izpalika jautājums, kāds ir Nila fanu pulks Maljorkā un vai pēc slidām ir labs pieprasījums. Toties uzzināju, kur atrodas vietējais skeitparks! Cik sapratu, tad Palmā ir divi skeitparki, viens betona, otrs labs finiera konstrukciju parciņš. Izdevās man atrast tikai betona parku, kur pulksten 20:00 nebija ne mazākās dzīvības pazīmes.

Nofočēju parciņu, lai skrituļslidotāji no Latvijas dodoties uz Maljorku, var somā iemest skrituļslidas zinot, ka būs kur pavizināties ar tām.

Foto un teksts: Roberts P.

Chaula Laiks – inline braucējs Jānis Ķirpis

Tomass Meženiks Ādažu skeitparkā

Straume ripuļu nometne 2014

Austris Bogdāns, Arvis Belovs, Rihards & Ģirts, Niklāvs Katlaps

Mana bibliotēka ir mans spots

Šis ir stāsts par pirmajiem Latvijas Nacionālās bibliotēkas iemītniekiem. Tie nav bibliotekāri vai lasītāji, bet būvnieki vispār labprāt redzētu pasauli bez viņiem. Tie ir jaunieši, kuri bibliotēku un Gaismas pili sauc par spotu*, jo šī ir kļuvusi par vietu, kur viņi nodarbojas ar ekstrēmajiem sporta veidiem. Pasaulē pilsētplānotāji šo brīvā laika pavadīšanas veidu pārvērš no marģinālas aizraušanās par pilnvērtīgu publiskās vides sastāvdaļu. Līdz ar piegulošās teritorijas pieejamību Gaismas pili katru saulainu dienu apdzīvo desmitiem dažāda vecuma braucēji, kuri uz skrituļslidām, dēļiem un divriteņiem kā spēļu laukumā traucās lejup pa kāpnēm, margām un apmalēm. Vai arhiteks ko tādu varēja iedomāties? Ko par šo parādību saka bibliotēkas vadība? Kā izvērtēt, vai notiekošais veicina bibliotēkas apmeklētību vai nodara postu pavisam nesen uzceltajai ēkai? Vienlaikus rādot savus labākos trikus, uz šiem jautājumiem atbildēs meklēs paši jaunieši.

Tomass Meženiks autumn 2014

Kamera un montāža: Dāvids Krastiņš

BIG WHEELS 2

Kad neviens netic skrituļslidošanai ar lieliem ritentiņiem, tad šie džeki atver acis visiem, kuri noskatās šo video :)